foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

+48 77 406 89 25
sekretariat@zsprudnik.pl
Szybki kontakt14.03.13r. to Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, w związku z tym w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Prudniku uczniowie klas II zorganizowali projekt z tej okazji. Do zabawy zostali zaproszeni PSP 4 w Prudniku (klasy 4-6). Na początku odbył się pokaz mody, podczas którego uczniowie przebrani byli za różne figury geometryczne, od trójkąta po koło. Następnie rozpoczęło się głosowanie na najlepiej zaprezentowaną figurę, gdzie oczywiście wygrało koło. Przedstawiono również prezentację multimedialną przygotowaną przez Michała i Sebastiana. Uczniowie klas 4-6 odpowiadali na pytania za pomocą systemu TESTICO.


Zaprezentowano też wiersz Wisławy Szymborskiej 
pt. „Historia liczby pi”  w wykonaniu Sandry.  Przygotowano także zabawy  takie jak doświadczalne wyznaczanie liczby pi oraz układanie tzw. Pi łańcuchów. Najciekawszą zabawę o przysłowiach przygotowały obie Ole, która polegała na zapisaniu przez uczniów przysłów (zawierających w sobie –pi) pokazanych na obrazkach. Na kolejnej prezentacji muzycznej przygotowanej przez Maćka pokazano nieregularność ludolfiny.

Całą zabawę prowadzili Eliza i Rafał. Poczęstunek dla uczniów przygotowały Nicola i Gosia. Projekt został zrealizowany przez klasy II z Gimnazjum im. Jana Pawła II pod opieką pań: Barbary Tobik, Bożeny Szarowskiej oraz Iwony Muzyki.

Ola i Hania


więcej zdjęć - kliknij miniaturęCopyright © 2020 Copyright Zespół Szkół w Prudniku Rights Reserved.