foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

+48 77 406 89 25
sekretariat@zsprudnik.pl
Szybki kontaktW środę, 16 maja 2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Prudniku, w ramach projektu edukacyjnego pt. „Czy rak musi być wyrokiem śmierci?” realizowanego pod opieką pani Ewy Bednarskiej, odbyło się spotkanie.

Zorganizowało je 12 uczennic klas drugich, które wybrały tę tematykę, ponieważ chciałyby w przyszłości umieć zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny. Wśród zaproszonych gości były: nauczycielki Zespołu Szkół w Prudniku oraz ich mamy. Przedstawione zostały prezentacje multimedialne na temat raka piersi i raka szyjki macicy. Znalazły się w nich informacje na temat objawów, sposobów leczenia oraz mozliwości wystrzegania się tych chorób. Cały pokaz wzbogacony został o profesjonalne warsztaty przeprowadzone przez panią mgr Halinę Guzikowską z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz panią Krystynę Raczyńską z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Przedstawiły one własne prezentacje multimedialne oraz film, zawierający wypowiedzi pań, które podjęły się leczenia w momencie, gdy choroba była już w stadium zaawansowanym.

Spotkanie miało na celu zachęcić kobiety do regularnych badań ginekologicznych, ponieważ każda kobieta może być narażona na którąś z tych chorób.Copyright © 2020 Copyright Zespół Szkół w Prudniku Rights Reserved.