foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

+48 77 406 89 25
sekretariat@zsprudnik.pl
Szybki kontaktAby podkreślić charakter świąt, dzieci z klas trzecich Szkoły podstawowej nr 4 w Prudniku przygotowały jasełka. Tegoroczne przedstawienie odbyło się 22 grudnia i nosiło tytuł. "Mały pastuszek i wielki rozbójnik". To historia pastuszka, który szuka Jezusa i zabiera z sobą dla Niego podarunki. Jednak kiedy w drodze spotyka biedną staruszkę i płaczącą dziewczynkę oddaje im prezenty przeznaczone dla Dzieciątka. Obserwuje to rozbójnik, który chce okraść pastuszka. Kiedy ujawnia swoje złe zamiary pastuszek dobrowolnie oddaje mu chleb i zabiera go do Betlejem. Maryja i Józef przyjmują pastuszka i rozbójnika, z wielką radością.
Jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem pani mgr Marioli Kałuży. Rodzice pomogli przygotować stroje i rekwizyty. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami zagranymi na flażoletach przez uczniów klasy IIIb pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Górskiej. Wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój bożonarodzeniowy wprowadziła pastorałka Pastuszek bosy zaśpiewana przez uczniów klasy IIIa przygotowanych przez wychowawczynię panią mgr Elżbietę Kasperską.
Przygotowania na wielkie przyjście Zbawiciela trwały w szkole już od początku grudnia - uczniowie uczyli się tekstów, grali i śpiewali kolędy oraz pastorałki. Tegoroczne jasełka spotkały się z dużym uznaniem publiczności i licznymi oklaskami.

M. Kałuża

Jasełka '2015 w PSP 4wiecej zdjęć - kliknij miniaturęCopyright © 2020 Copyright Zespół Szkół w Prudniku Rights Reserved.